Shtetet e Bashkuara të Amerikës: Shtetet Qendrore dhe Perëndimore - Geography Games

Shtetet e Bashkuara të Amerikës: Shtetet Qendrore dhe Perëndimore - Lojë Gjeografi

Flag
Ajdaho, Ajoua, Arizona, Dakota Jugore, Dakota Veriore, Illinoi, Indiana, Juta, Kalifornia, Kanzasi, Kolorado, Miçigeni, Minesota, Misuri, Montana, Nebraska, Nevada, Nju Meksiko, Ohajo, Oregoni, Uajomingu, Uashingtoni, Viskonsini (23)  Create custom quiz

100 % Flag in out

 
    Review  
Filter:  
 
Nickname Score Time
The game Shtetet e Bashkuara të Amerikës: Shtetet Qendrore dhe Perëndimore is available in the following 37 languages:
ar bg cs da de el en es et fi fr ga he hi hr hu id it ja ko lt lv nb nl pl pt ro ru sk sm sq sr sv th tr uz zh

This game in Albanian (Shqip) was played 1 times yesterday.

Evropa
Amerika e Jugut
Afrika
Azia
Australiazia
Bota

Shtetet e Bashkuara të Amerikës: Shtetet Qendrore dhe Perëndimore - Lojë Gjeografi
Keywords: lojë edukative, Kuiz Gjeografi, lojë online, programm õppimiseks