Shtetet e Bashkuara të Amerikës: Shtetet Jugore dhe Verilindore - Geography Games

Shtetet e Bashkuara të Amerikës: Shtetet Jugore dhe Verilindore - Lojë Gjeografi

Flag
Alabama, Arkanzas, Deloueri, Florida, Karolina Jugore, Karolina Veriore, Kentaki, Konektikadi, Luiziana, Masaçusets, Mejni, Merilendi, Misisipi, Nju Hempshiri, Nju Jorku, Nju Xhersi, Oklahoma, Pensillvania, Rod Ajlendi, Teksasi, Tenesi, Vermonti, Virxhinia, Virxhinia Perëndimore, Xhorxhia (25)  Create custom quiz

100 % Flag in out

 
    Review  
Filter:  
 
Nickname Score Time
The game Shtetet e Bashkuara të Amerikës: Shtetet Jugore dhe Verilindore is available in the following 36 languages:
ar cs da de el en es et fi fr ga he hi hr hu id it ja ko lt lv nb nl pl pt ro ru sk sm sq sr sv th tr uz zh

This game in Albanian (Shqip) was played 0 times yesterday.

Evropa
Amerika e Jugut
Afrika
Azia
Australiazia
Bota

Shtetet e Bashkuara të Amerikës: Shtetet Jugore dhe Verilindore - Lojë Gjeografi
Keywords: lojë edukative, Kuiz Gjeografi, lojë online, programm õppimiseks